אודות התנועה הספונטנית

ברוח מורשתו של ברוס לי, השיטה משלבת אלמנטים שונים בשאיפה ליצור אומנות לחימה שלמה, המתעדכנת לפי מחקרים עדכניים וחידושים אחרים בתחום הלחימה ותורת האימון. 

אנו שואפים להקנות למתאמנים אצלנו כלים להגנה עצמית במצבי אמת שונים ומגוונים, ולכן עובדים על טכניקות הגנה, התקפה ונטרול, ומשלבים טכניקות ידיים ורגליים עם בריחים, הטלות, לחימה על הקרקע. בנוסף התנועה הספונטנית משלבת גם התמחות בכלי נשק קרים: נונצ'קו, מקל קצר וסכיני שיסוף.

לצד זאת נלמד שליטה במרחב, התוויה של סדר עדיפויות ועוד כלים שיסייעו לנו גם בחיי היומיום.

התרגול הגופני באימונים נועד לא רק לשיפור הכושר, אלא גם כדי לאתגר את עצמנו, להכיר את עצמנו, להתמודד עם הקושי ולחתור לשיפור עצמי מתמיד - מנטלי ופיזי.

מה לומדים באימונים?

בבית הספר שלנו אנו מלמדים את יסודות ההגנה העצמית לבני ובנות כל הגילים.

לצד טכניקות קרב וכושר גופני, האימונים מקנים כלים להתמודדות עם מצבי לחץ, ומסייעים בבניית הביטחון העצמי והמשמעת העצמית - יכולת להבין מהי התמדה ובניית דרך אל המטרה, לא לוותר לעצמך גם שקשה, שליטה במרחב, בחירת סדר עדיפויות, ומכלול של ארגז כלים שיעזרו בחיי היום יום.

האימונים נועדו לנשים וגברים כאחד. לא נדרש שום ניסיון קודם!

אף אחד לא נולד אומן לחימה!

המפתח לרכישת יכולות מדהימות הוא

רצון והתמדה

מה נדגיש באימונים?
  • הלמידה היא הדרגתית, והאימונים אינם תחרותיים. התחרות היחידה היא בינך לבין עצמך. 

  • שום דבר לא נעשה בלי סיבה. אנו מבקשים להגיע להבנה מעמיקה של כל פעולה מבחינה אנטומית, פיזיולוגית וביומכנית.

  • המתאמן אינו מקבל את התשובות על מגש של כסף, אלא מוכוון לתהליך של חקר והבנה. דגש זה חשוב במיוחד עבור ילדים ובני-נוער, אשר רוכשים כך גם הרגלי למידה.

  • האימונים מתמקדים בתרחישים מציאותיים.

  • נשאף להפנים את הטכניקות באופן שיאפשר לנו להתמודד עם הבלתי-צפוי והמפתיע.

  • לא מעגלים פינות. לא מוותרים לעצמנו. לא משקרים לעצמנו.

  • ערכי האימון שלנו הם הערכים שאנו שואפים כי ילוו אותנו בחיים בכלל: יסודיות, נחישות וכבוד לזולת

Wu Wei Gung Fu and MMA

ברוס לי מגדולי אומני הלחימה בכל הזמנים היה מהראשונים שהבין כי יש צורך בשילוב של כמה אומנויות לחימה שונות. תפיסה זו שהוא קידם תרמה רבות לעולם אומנויות הלחימה (בעיקר המערבי) בכלל ולהלך המחשבה שהוביל לקיומן של תחרויות ה-MMA (לחימה משולבת) כיום בפרט.

וו-ווי גונג-פו (קונג פו) אשר התפתחה ע"י אחד התלמידים הראשונים מתוך בית הספר שהקים ברוס לי, וממשיכה את דרכו ועושה התאמות רלוונטיות למציאות היום יומית המתהווה לה.

וו-ווי גונג-פו מבחינה זו, היא "אומנות לחימה שלמה": הכוללת עבודה בעמידה, עבודת קרקע, בריחים, הטלות, ושימוש בכלי נשק קרים.

אין אנו עושים "MMA" המוכר לכולם היום מתחרויות כמו UFC או Bellator וכדומיהם, מבחינה זו שוו-ווי גונג-פו אינה מיועדת לזירה אלא ללחימה והתגוננות ברחוב. אצלנו בשיטה לא מעודדים ואף לא מאשרים כלל תחרויות מסוג זה בין המתאמנים בה.

סמל השיטה גדול.jpg
Si-Jo Eyal Koren
Jo-Si Joseph Cowles
Bruce Lee
ברוס לי
מורהו של מייסד השיטה